Kadra

Założycielami Krakowskiej Szkoły Montessori są osoby z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Prowadzimy działalność edukacyjną w Krakowie od wielu lat. Posiadamy  i prowadzimy własne przedszkole, wiele przedszkoli wspieramy naszą wiedzą i umiejętnościami. Posiadamy pełne kwalifikacje do prowadzenia placówek edukacyjnych.

Nasi nauczyciele to osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, osoby kompetentne i - co najważniejsze – są to ludzie kochający pracę z dziećmi, podążający za nimi, odpowiadający na ich potrzeby i zainteresowania. W każdej klasie pracuje nauczyciel prowadzący oraz jego asystent.

Rolą nauczyciela w Edukacji Montessori jest przede wszystkim:

• Wspieranie dziecka w koniecznych momentach, stymulowanie jego rozwoju
  • Rozwijanie zdolności dzieci i samodzielności w dochodzeniu do wiedzy
  • Tworzenie odpowiednio przygotowanego środowiska montessoriańskiego