Krakowskie Przedszkole Montessori

"Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od urodzenia do szóstego roku życia. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych".

Dr Maria Montessori

więcej na stronie: http://www.krakowskieprzedszkolemontessori.pl

Naszą misją jest stworzenie warunków, w których dzieci przygotowują się do życia przez aktywne zdobywanie wiedzy i umiejętności.

Nasze przedszkole oparte jest na filarach pedagogiki Marii Montessori. Staramy się sprostać najwyższym standardom stawianym placówkom montessoriańskim na świecie, wyposażając salę w kolmpletny marieriał, odpowiednio organizując dzień w przedszkolu, przygotowując program i wdrażając zasady wymagane przez instytucje akredytujące standard Montessori.

Nasi nauczyciele są w pełni wykształceni i przygotowani do pracy z dziećmi, co potwierdzają nie tylko dyplomy uniwersytetów o kierunkach pedagogicznych, ale też akredytowanych placówek szkolących nauczycieli Montessori (MACTE).

Pedagogika Marii Montessori pozwala na pełną akceptację dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Odkrywa jego prawdziwą naturę.

Dziecko w systemie Montessori wykształca:

* odwagę w myśleniu i w działaniu

* niezależność w myśleniu i w działaniu

* odpowiedzialność za siebie, innych oraz za otoczenie

* szacunek do siebie, innych oraz do otoczenia

* umysł otwarty na poznawanie świata i odkrywanie siebie

* umiejętność współistnienia z innymi w zgodzie z sobą,

* kreatywność, czyli umiejętność poszukiwania rozwiązań dla swoich problemów i pytań

* świadomość siebie, swoich mocnych i słabych stron

* przekonanie o swojej wartości, wiarę we własne możliwości

OPŁATY

• wpisowe 690 zł przy zapisie dziecka do przedszkola .
    Jest to opłata jednorazowa, bezzwrotna pobierana przy zapisie dziecka, wpłacana przelewem na konto przedszkola w dniu podpisania umowy.

• czesne 690 zł -  opłacane jest z góry przelewem na konto przedszkola do piątego dnia każdego miesiąca.

• wyżywienie 10,5  zł / za dzień

W ramach czesnego zapewniamy:

• naukę języka angielskiego
  • konsultacje z psychologiem
  • zajęcia rytmiczno - muzyczne
  • zajęcia dodatkowe: teatrzyki, koncerty, warsztaty przyrodnicze i plastyczne
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Opłaty dodatkowe i inne zajęcia dodatkowo płatne (popołudniowe):

• wyjazdy poza przedszkole: do teatru, muzeum, zoo etc.
  • ceramika
  • wyjścia na basen i zimowe wyjazdy na narty
  • karate
  • szachy